0%

Certyfikowany Rzeczoznawca Samochodowy
516 511 826
http://www.prokam.org.pl/prokam/wp-content/uploads/2021/01/page-img.jpg

Odczyty danych elektronicznych z kluczyków

Odczyt danych zapisanych w kluczykach pojazdów

Nowoczesne kluczyki samochodowe wyposażone są w mikroprocesory, które umożliwiają komunikację z elementami elektronicznymi zamontowanymi w pojeździe. W momencie, gdy klucz zostanie umieszczony w stacyjce, transponder w nim wbudowany dokonuje kryptograficznej wymiany danych z modułem sterującym pojazdu. Wymiana ta pozwala na potwierdzenie, że klucz jest autentyczny i uprawniony do uruchomienia silnika.

Warto zaznaczyć, że funkcja zabezpieczenia przed kradzieżą polega na tym, że klucz i moduł sterujący wymieniają ze sobą specjalne kody, które są zawsze unikalne dla danego klucza i danego samochodu. Jeśli klucz nie jest autentyczny, a więc nie ma prawidłowych kodów, nie będzie mógł uruchomić silnika, a samochód pozostanie zablokowany.

Ponadto, nowoczesne klucze samochodowe mogą gromadzić dane, które pozwalają na identyfikację konkretnego pojazdu i jego właściciela. Dzięki temu, w przypadku kradzieży pojazdu, ekspert może odczytać dane z klucza, co ułatwia śledztwo i umożliwia odnalezienie skradzionego pojazdu.

W celu zwiększenia bezpieczeństwa, klucze samochodowe mogą być programowane w taki sposób, żeby pojawiać się tylko wtedy, gdy znajdują się w pobliżu pojazdu. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu technologii radiowej NFC (Near Field Communication), która pozwala na szybką i bezprzewodową wymianę danych między urządzeniami znajdującymi się w pobliżu siebie.

Podsumowując, nowoczesne klucze samochodowe to nie tylko narzędzia umożliwiające uruchomienie silnika, ale również ważne elementy zabezpieczeń przed kradzieżą i ułatwiające identyfikację pojazdu w przypadku kradzieży.

 

OFERTA

Na podstawie badan kluczy można ustalić m.in.:

  • numer identyfikacyjny pojazdu (VIN
  • ID transpondera
  • ostatnie użycie (lub synchronizacja z pojazdem) badanego klucza
  • ostatni odczyt KM
  • stan paliwa, oleju silnikowego, ciśnienie w oponach
  • i inne

Należy zaznaczyć, iż zakres rejestrowanych przez klucz danych jest różny w różnych markach i rocznikach pojazdów. W przypadku zainteresowania takim badaniem, wskazany jest kontakt w celu ustalenia szczegółów.

Zapraszamy !
Kontakt
516 511 826
EMAIL ADDRESS